fbpx

Pod lupę bierzemy drzwi zewnętrzne. Czyli odpowiemy na pytania jakie pozwolą nam się czuć bezpiecznie, stawiając skuteczny opór włamywaczom, jakie zagwarantują nam pełną dyskrecję poprzez solidne wygłuszenie. Jak również postaramy się odpowiedzieć na pytania o design i najbardziej optymalny wygląd drzwi zewnętrznych. Zapraszamy do lektury. 

Wybieramy drzwi zewnętrzne, ale jakie?

Najważniejsze przy wyborze drzwi jest uświadomienie sobie iż jest to wybór na długie lata. Ważne abyśmy w naszym domowym ognisku czuli się bezpiecznie, więc w pierwszej kolejności warto postawić na poziom bezpieczeństwa jaki dają nam drzwi zewnętrzne. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi, które nam się właśnie spodobały posiadają certyfikat RC3. Certyfikat ten oznacza, że złodziej wyposażony w podstawowe narzędzia, mające na celu ułatwienie mu dostania się do środka takie jak: łom, śrubokręt, szczypce a nawet broń palna, okażą się niewystarczające. Wytrzymałych materiałów czy też ich połączeń jest bardzo dużo, drewno również jest niezwykle wytrzymałym materiałem, a jeśli stawiamy bezpieczeństwo wysoko w drabinie naszych priorytetów, to drzwi dębowe będą świetnym wyborem.  

Czy drzwi mogą być pomocne w oszczędzaniu?

Obecnie bardzo dużą wagę przykłada się do optymalizowania kosztów związanych z ogrzewaniem domu i emisją gazów cieplarnianych. Jeśli stawiacie na nowoczesne rozwiązania i cenicie sobie energooszczędność, to dobrze dobrane drzwi zewnętrzne mogą Wam pomóc w tworzeniu energooszczędnego domu. Poziom termoizolacji jaki zapewniają drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych czynników jakim powinniśmy kierować się przy ich wyborze. 

Jak skutecznie odgrodzić się od sąsiadów?  Czyli drzwi zewnętrzne w bloku.

Developerzy często pozostają oszczędni i pragmatyczni w kwestii doboru materiałów wykończeniowych, w tym również drzwi. Powoduje to niestety, że do wnętrza mieszkania wdzierają się wszystkie hałasy pochodzące z klatki schodowej. Płaczące dzieci, zbieganie po schodach, otrzepywanie obuwia, kłótnie sąsiadów. To czynniki, które nie pozwalają nam na swobodny odpoczynek, a przecież spokój jest niezwykle istotny. Szczególnie w blokach z wielkiej płyty, gdzie akustyka mieszkań sprawia, że wszystkie odłosy są dość donośnie warto zastanowić się nad drzwiami dźwiękoszczelnymi. Tutaj pojawiają się tzw drzwi akustyczne lub dźwiękoszczelne. Im wyższy współczynnik izolacji dźwiękowej, tym większy spokój w naszym mieszkaniu. Tutaj rekomendujemy aby były to drzwi o minimalnym poziomie wygłuszenia 30 dB, warto jednak zastanowić się poważnie nad wyborem drzwi o jeszcze większym współczynniku wygłuszenia, aby mieć pewność spokoju, nawet w przypadku remontu u sąsiada.