fbpx

Montaż drzwi – na co warto zwrócić uwagę i czy lepiej skorzystać z pomocy specjalisty

Zaczynając remont lub prace wykończeniowe w naszym domu decydujemy się na wybór oraz zakup drzwi. Chcąc obniżyć koszty prac stajemy przed dylematem samodzielnego montażu lub zatrudnienia profesjonalisty. Sprawa nie jest oczywista i w znacznej mierze zależy od naszych umiejętności. Nawet najbardziej solidne drzwi, nie będą działały prawidłowo bez odpowiedniego montażu. Warto więc przemyśleć tę decyzję, aby nie zmarnować swojego czasu, pieniędzy, a co najgorsze produktu. W artykule postaramy się pomóc Wam w podjęciu dobrej decyzji i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Bogaty wybór drzwi znajdziecie w naszym salonie Stylowy Parkiet

Zrób to sam – czy to napewno takie proste?

Oczywiście montaż drzwi nie jest zadaniem, które może wykonać wyłącznie specjalista. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ możemy napotkać się na różne problemy techniczne. Konieczne będzie doszkolenie się, a sam montaż z pewnością zajmie dużo czasu. W Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych porad związanych z montażem drzwi. Znajdziemy również filmiki instruktażowe, które prezentują proces krok po kroku. Niestety materiały nie są szczególnie dopasowane do naszego produktu, jego parametrów oraz miejsca montażu. Nawet w przypadku prawidłowego wykonywania wszystkich opisanych czynności, popełnienie błędu nie będzie takie trudne. Tutaj nie możemy pozwolić sobie wyłącznie na intuicje, jeśli nie zastosujemy się do zaleceń producenta, łatwo możemy stracić prawo do gwarancji. 

Błędy w montażu

Podstawowy błąd możemy popełnić już w pierwszym etapie prac, gdzie dokładnie należy wymierzyć otwór drzwiowy. W kolejnych etapach gdzie montujemy ościeżnice, również istnieje taka możliwość. Jej prawidłowe ustawienie i regulacja wymagają użycia specjalnych klinów oraz klocków dystansowych, nie każdy z Nas jest w ich posiadaniu. Nieprawidłowość może wystąpić również w momencie nanoszenia pianki montażowej czy mocowania opasek wokół framugi. 

Niewłaściwy montaż wiąże się nie tylko ze złą funkcjonalnością drzwi, ale też z nieestetycznym efektem wizualnym. Złe wypoziomowanie skrzydła może powodować ocieranie drzwi o podłogę lub samoczynne otwieranie się. Podczas montażu może dojść do zarysowania lub przybrudzenia ramy, możemy również nieprawidłowo przyciąć piankę montażową lub źle zamontować klamkę. Zbyt duża ilość pianki monterskiej prowadzi do złego osadzenia i zmniejsza trwałość całej konstrukcji. Niestety takie problemy mogą wystąpić i trzeba brać je pod uwagę decydując się na samodzielny montaż. 

Zatrudnij profesjonalistów i miej pewność dobrze wykonanej pracy

Profesjonalne ekipy montażowe już na etapie zakupu, wiedzą jaki sposób mocowania powinien zostać zastosowany. Specjaliści dokonują poprawnych wymiarów, udzielają dobrych rad na temat produktów oraz ich funkcjonalności.  Potrafią zaplanować montaż tak, aby prace przebiegły szybko i efektownie. Klienci mają spokojną głowę, oszczędzają swój czas, wysiłek i mogą być pewni, że drzwi będą służyły im przez bardzo długi czas. 

Dlaczego lepiej zdecydować się na montaż specjalisty?

  1. Poprzez odpowiedni montaż, nasze drzwi posiadają pełną funkcjonalność
  2. Przez dobrze dobraną technikę, drzwi będą stabilne i funkcjonalne przez lata
  3. Możemy cieszyć się ich estetycznym wyglądem
  4. Zachowujemy prawo do gwarancji

Ceny montażu

Cennik montażu może być różny, uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejszym jest oczywiście rodzaj drzwi. Dodatkowym plusem jest to, że możemy sporo zaoszczędzić. Decydując się na kupno drzwi z montażem płacimy VAT 8 %. Obniżka dotyczy nie tylko samej usługi, ale również produktu. Nie musimy też martwić się transportem czy wniesieniem skrzydeł, są w cenie usługi.  Dodatkowo każdy taki montaż objęty jest gwarancją, mamy więc pewność że usługa będzie zrealizowana prawidłowo. W kosztorys samodzielnych prac musimy wliczyć potrzebne narzędzia. Jeśli w naszej okolicy nie ma opcji ich wypożyczenia, konieczny będzie ich zakup. Po dłuższych wyliczeniach może okazać się, że cena narzędzi jest zbliżona lub równa cenie całej usługi.

Co opłaca się bardziej?

Tak jak zaznaczyliśmy na początku artykułu, jest to kwestia indywidualna uzależniona od naszych umiejętności. Jeśli posiadamy talent, doświadczenie w pracach domowych oraz odpowiednie narzędzia samodzielny montaż może Nam się opłacić. W przeciwnym wypadku, ryzyko jest zbyt duże. W przypadku montażu drzwi, popełnienie błędu może być kosztowne. Naszym zdaniem warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, to lepsza, wygodniejsza i bardziej opłacalna opcja. 

Zarówno w wyborze drzwi, jak również w ich montażu pomogą Ci nasi specjaliści. Skontaktuj się z nami.