fbpx

Drzwi antywłamaniowe – jak nas chronią

Drzwi są inwestycją na lata, warto więc zakupić model który będzie dobrze pełnił swoje funkcje. Te posiadające zabezpieczenia antywłamaniowe mają nieco inną budowę niż te tradycyjne, są przede wszystkim masywniejsze. Dodatkowo dzielą się na klasy, którymi określa się ich odporność na działania niechcianych włamywaczy. Klasyfikacja od 1 do 6, im wyższa liczba, tym stopień bezpieczeństwa jest większy. Wysoka klasa oraz prawidłowy montaż zasadniczo utrudniają dostęp włamywaczom do domu. Konstrukcja drzwi i skrzydła powstrzymuje ich wyłamanie, wycięcie, rozwiercenie zamków oraz jest odporna na silne uderzenia. 

Co ma na to wpływ?

Stabilna budowa składająca się z mocnej ościeżnicy, wytrzymałego skrzydła i wielopunktowych rygli w zamku.

Mocna ościeżnica posiada bolce uniemożliwiające wyważenie. Bolce umieszcza się w ścianie.

Futryna i ościeżnica powinna być wykonane z hartowanej stali.

Ważna jest również ilość zawiasów, takie modele powinny posiadać minimum 3 zawiasy z odpowiednim wzmocnieniem.

Zamki – modele antywłamaniowe posiadają dwa typu zamków. Elementy te mają za zadanie utrudniać wszelkie manipulacje w ich mechanizmie np. przecięcia, wiercenie. Dodatkowo posiadają specjalne, wielopunktowe rygle, które mogą zapobiec wyważeniu

Metalowy próg ogranicza działania od dołu, również minimalizuje możliwość wyważenia

Odwiedź salon – Stylowy Parkiet i poznaj szeroką gamę drzwi antywłamaniowych. Nasi eksperci doradzą Ci jakie drzwi wybrać, abyś czuł się w pełni bezpiecznie w swoim domu.