fbpx

Roleta to dodatek, którym niewielkim kosztem możesz odmienić swoje wnętrze. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, potrafią być stylowe i designerkie. To odpowiedni element, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. 

Obecnie rolety wykonywane są z materiałów o różnej strukturze, motywie czy kolorystyce. W zależności od upodobań, w naszym wnętrzu możemy zastosować neutralne odcienie lub pozwolić sobie na kontrast i odrobinę ekstrawagancji. Modele w jasnym tonie wniosą do pomieszczenia nieco świeżości i sprawią, że będzie przytulniejsze. Nie bez powodu stosowane są w hotelach, wnętrzach komercyjnych czy biurach. Odważne, ciemne warianty atrakcyjnie wyglądają we wnętrzach o dużym metrażu. 

Ciekawym rodzajem są modele typu dzień i noc. Można nimi sterować na dwa sposoby, dzięki temu mamy możliwość manipulacji światłem. Również występują w różnorodnej kolorystyce. Cechują się wysoką jakością materiałów i efektownym wyglądem. Będą dobrze prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Sprawdzają się także przy dużych oknach, ich delikatny wygląd wtapia się we wnętrze i za bardzo go nie przytłacza. 

Rolety we wzory bez wątpienia przyciągną uwagę innych. Mogą stać się charakterystycznym elementem naszego domu. Występują w ogromnej bazie motywów, więc bez problemu każdy znajdzie wzór dopasowany do jego gustu. Geometryczne wzory, paski, motywy kwiatowe w ciepłych lub kolorowych barwach, to tylko namiastka z szerokiej gamy. 

W kwestii aranżacji wystrój okien odgrywa istotną rolę. Potrafią optycznie powiększyć wnętrze lub podkreślić jego styl. Interesującym rozwiązaniem są rolety rzymskie, wnoszą do pomieszczenia dużo ciepła i przytulności. Będą doskonałym wyborem do domów zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. 

Jeśli chcemy, aby nasza roleta pełniła wyłącznie funkcję ochrony przed światłem, warto zdecydować się na roletę w zabudowie. W momencie, gdy nie mamy potrzeby osłaniania okna, możemy ukryć materiał w eleganckiej zabudowie. Jej plusem jest to, że całkowicie przylegają do okna, nie potrzebują zwijania nawet przy otwartej lub uchylonej ramie. 

Nasi eksperci chętnie doradzą w sprawie wyboru odpowiednich osłon okiennych. Zachęcamy do kontaktu.