fbpx

Montaż drzwi – czy zlecać go fachowcom

Nawet najbardziej solidne drzwi, nie będą działały prawidłowo bez odpowiedniego montażu. Jeśli nie jesteśmy profesjonalistami, zlećmy montaż wykwalifikowanym fachowcom. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędzi Nam stresu i niepotrzebnych nerwów, jest również bardziej ekonomiczne. 

Decydując się na skorzystanie z oferty profesjonalistów oszczędzamy na transporcie zamówionych produktów, który zazwyczaj jest wliczony w cenę usługi, łącznie z wniesieniem. Wybierając wersje kupna drzwi z montażem płacimy obniżoną stawkę VAT 8 %. Obniżka dotyczy nie tylko samej usługi, ale również produktu.  

Specjaliści potrafią zaplanować montaż tak, aby prace przebiegły szybko i efektownie. Na prawidłowo wykonany montaż ma wpływ wiele czynników takich jak:

  • Sprawdzenie i przygotowanie otworu w murze
  • Mocowanie ościeżnicy
  • Ustawienie drzwi w otworze
  • Uszczelnienie wokół ościeżnicy
  • Regulacja mechanizmów otwierających

Profesjonalnie wykonana usługa daje Nam gwarancję, że funkcjonowanie skrzydeł będzie prawidłowe. Autoryzowany montaż, może przedłużyć okres gwarancji, co zapewnia nam spokój przez dłuższy czas użytkowania. 

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z usług doświadczonych fachowców, powinniśmy dokonać dokładnych pomiarów skrzydła i ościeżnicy, sprawdzić kierunek otwierania skrzydła. Warto także zasięgnąć informacji czy wybrany model drzwi, jest możliwy do przycięcia. 

Niewłaściwy montaż wiąże się nie tylko ze złą funkcjonalnością drzwi, ale też z nieestetycznym efektem wizualnym. Złe wypoziomowanie skrzydła może powodować ocieranie drzwi o podłogę lub samoczynne otwieranie się. Poprzez samodzielne działania tracimy również prawo do gwarancji. Jeśli rozważamy samodzielny montaż, warto wziąć te czynniki pod uwagę. 

Sugerujemy, więc skorzystanie z usług wykwalifikowanych fachowców. Przez dobrze dobraną technikę, drzwi będą stabilne i funkcjonalne przez lata. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowców Stylowy Parkiet